Wednesday, October 29, 2014

Whole chicken pays for itself.

Last chicken we bought was only 4 dollars.  Generated about a gallon of polenta with only a few cups of corn meal. Polenta sells for about 4 dollars a tube. A tube is only a few cups of cooked cornmeal.


No comments:

Post a Comment